Terapia w komorze hiperbarycznej.

Odtwórz wideo

Nasza szkoła oferuje terapię wspierającą dla dzieci z ASD, po której poprawiają się zdolności poznawcze, koncentracja, komunikacja, pamięć, skupienie i wiele innych procesów niezbędnych do realizacji nauki i podstawy programowej przez dzieci. A przede wszystkim wpływa bardzo pozytywnie na zdrowie dzieci dotleniając i regenerując każdą komórkę ich ciała. Każde dziecko, którego rodzic wyrazi zgodę, a lekarz nie widzi przeciwwskazań do terapii, może nieodpłatnie korzystać z sesji w komorze hiperbarycznej między zajęciami edukacyjnymi.

 

Pragniemy wykorzystać każdą możliwość, aby wspomóc rozwój i funkcjonowanie naszych podopiecznych, a także maksymalnie polepszyć ich jakość życia. Jedną z takich możliwości jest terapia hiperbaryczna.

Leczenie tlenem hiperbarycznym doprowadza do mnóstwa korzystnych zmian fizycznych, biochemicznych i fizjologicznych w ludzkim organizmie. Terapię tlenem stosuje się w wielu różnych schorzeniach i problemach ze zdrowiem. Jest także skuteczna w terapii i leczeniu autyzmu. Potwierdzają to liczne badania naukowe.

Dzieci z problemami komunikacyjnymi często na skutek terapii zaczynają mówić, budować dłuższe zdania, rodzice zauważają poprawę umiejętności komunikacyjnych u dzieci, lepszy kontakt wzrokowy, zmniejszenie nadwrażliwości na bodźce, na dźwięki, lepszą samokontrolę, poprawę interakcji z otoczeniem. Zabiegi w komorze hiperbarycznej poprawiają koncentrację i zdolności poznawcze, obniżają poziom stresu i wpływają na lepszą jakość snu.

Terapia jest nieinwazyjna i odbywa się w komfortowych warunkach przy obecności terapeuty. Pacjent znajduje się w komorze, w której stopniowo zwiększa się ciśnienie, zazwyczaj do 1,5 raza wyższej wartości niż wynosi ciśnienie atmosferyczne, następnie przez specjalne maski podawany jest czysty tlen.

Chcemy, aby dzieci autystyczne mogły regularnie korzystać z dobrodziejstw komory hiperbarycznej. Pragniemy przyczynić się do poprawy ich stanu zdrowia, a co za tym idzie podniesienia jakości i komfortu ich życia oraz wsparcia rozwoju psychofizycznego.